Activiteiten voor iedereen
Brusselse Waterdagen 2026
Van maandag 16 tot zondag 22 maart 2026: Brusselse Waterdagen!
Het blauwe patrimonium van de hoofdstad staat een week lang in de kijker en de Brusselaars kunnen ‘Brussel langs het water’ herontdekken!
- Programma (binnenkort online)
- Programma voor scholen (binnenkort online) >>
- Facebook event 2026 >>
- Info ter attentie van de partners >>
- Sensibiliseringscampagne 'Hier begint de zee' >>
- Gids 'Water in Brussel' >>
- Foto's vorige editie (2023) >>
- Aftermovie editie 2022 >>
Hier begint de zee #adopteereenputteke
1-22 maart 2026: Sigarettenpeuken in en rond een rioolputje: het is een bekend beeld. Hoewel ze ontworpen zijn om afstromend water op te vangen en niet om er ons afval in te gooien, worden onze rioolputjes nog te vaak gezien als openbare vuilnisbakken.
Daar willen we verandering in brengen: met de campagne Hier begint de zee zetten we ons in voor ‘propere riolen’! Toon met een krijttekening dat ook jij achter deze boodschap staat en #adopteereenputteke!
Hoe juist? Als inwoner van Brussel kan je een rioolputje adopteren door het te versieren met een mooie krijttekening. Op die manier toon je aan iedereen dat ons rioolsysteem geen vuilnisbak is, maar dat we er allemaal zorg voor moeten dragen.
Deel je resultaat met ons via de website en daag mensen in je omgeving uit om hetzelfde te doen.